Fogd és óvatosan engedd vissza !!!

Menü
Tudnivalók
Módszerek
Bojli
Vizek

DESEDA-VÍZTÁROZÓ

Kaposvártól északra óriási víz kanyarog. A 67-es út melletti Gamás község környékén eredõ Deseda patakot a hetvenes évek végének nagy tározó építési lázában 1977-ben duzzasztottak fel, a szintén arra folyó Varga-bónyi árokkal együtt, nagy felületû, viszonylag sekély vizet létrehozva ezáltal. Az ipart kiszolgálni hivatott tarozó azonban végül mégsem töltötte be feladatát. Amederbõl viszont szerencsére nemtermelték ki elõírás szerûen a fákat,bokrokat -örvendeznek is ennek a horgászok már több mint harmincéve. A remek haltartók, a rejtekhelynek és leshelynek is kiváló menedékek kedvelt pályái a horgászoknak is.

Mit és hol?

A vízben pontyon és amuron kívül a békéshalazók compót, szép dévéreket és más keszegeket is találhatnak. A rablózók a sülök, csukák és harcsák miatt keresik fel a tarozót, noha kõsülök is megbújnak a vízben. Érdemes mindenképpen megkeresni a mélyebb pontokat a mederben. Az átlagos vízmélység 1,8 méter körül mozog, de ráakadhatunk 3-4 méteres gödrökre is. A nyolc kilométer hosszan elöntött területen mindenki megtalálhatja a kedvenc módszerének alkalmas pályát. Akadóval szinte mindenhol találkozhatunk. A parti horgászoknak széles vízfelület és öblök, nádasok tarkította oldalak kínálnak változatos helyeket. Csónakból természetesen itt is elõnyösebb helyzetben vagyunk, rátalálhatunk azokra a meghorgászni kívánt akadókra, melyeket partról nem igazan érhetünk el.

Békés halak

Kedvenc errefelé is a ponty és az amur. Az etetett hely kialakítása tehát nagyón fontos, ha hosszabban idõzünk a víznél, hiszen rajtunk kívül meg sokan szeretnének halat fogni, s ezért feltehetõleg õk is mindent elkövetnek. A helybeliek viszont nem igazán szeretik az olyan vendéghorgászokat akik néhány nap múlva szinte már a maguk által beetetett kukorica halmon horgásznak. Ezért javasolhatjuk, hagy bojlis módszerrel próbálkozzunk. Azt meg úgysem mûvelik olyan sokan, másrészt -igaz ugyan, hogy ezzel is kell etetni, de lényegesen kevesebbet, így messze -a mázsányi szemestakarmányt használók felett állhatunk sportszerûségben. Aki mégis a hagyományos csaliknál marad, mindenképpen tegye próbára keresõhorgász képességeit. Ezen a vízen minden adott a csónakos cserkészéshez. A part menti szakaszokon találkozhatunk ponttyal is és amurral is. szép keszeget is kikaphatunk, igaz meg kell találni az erre alkalmas pályát. A nádak, sások elõtt, az akadók környékén és akár a nyílt vízen is rábukkanhatunk kedvenceinkre. Keszegre egyébként a match- botot érdemes beélesíteni, hiszen gyakran elkelnek a távoli dobások is. Csalinak csontit, kukoricát tûzzünk. A pufikukorica-szendvics a hagyományos fenekezõ horgászatnál válik be.

Ragadozók

Már sok szó esett az akadókról, van azonban egy kimondottan fák és bokrok között elõforduló hal: a süllõ. Horgászata partról is lehetséges, estefele, amikor kicsit kijjebb jönnek és felszínen rabolnak, bar ekkor halszelettel is lehet fogni, az pedig ugyebár a fenéken van. Mindenesetre a legnyerõbb süllõs helyek az akadós területek. Itt csónakból mártogatva is eredményesek lehetünk, de a legjobb a helyiek szerint a twister. Végre egy hely ahol a mû csali hódit! A twistereket használók közül sokan a világosabb, sokan a sötétebb plasztikokra esküsznek, de egy biztos: este és éjjel bevált szín a lámpa fényénél feltölthetõ foszforeszkáló twister zöldes földöntúli ragyogása. Ezt a fenékrõl felfele vezetve gyakran vízközt, gyakran meg lent az aljzat fölött kapja el a süllõ. Zsinórt adni azonban nem szabad, hiszen azonnal akadót foghat. Csukára a szokásos módszerek, a villantós pergetés és a kishalas úszózás jöhet be. Fõként a tél az igazi csukahorgászatok ideje. Harcsát is érdemesebb csónakból keresni. A maga által kikotort árkokban tanyázó bajszost nappal ritkán lehet horogra csalni. Estefele, alkonyatkor azonban annál inkább. Lótetûvel, nadállyal csaliznak rájuk.

 

 


fel      
Menü
Halaink
Egyéb
Fórum
Blog
Eladó
Kenyérsütés