Fogd és óvatosan engedd vissza !!!

Menü
Tudnivalók
Módszerek
Bojli
Vizek

Horgászás waggleral

Tulajdonképpen "wagglernek" nevezhetünk minden aluról rögzitett csúszos úszót. Rengeteg formálya és alakja létezik, ezért ha egyszer megismered a vele való horgászás előnyeit és technikáját, akkor máris megoldást találsz sok olyan helyzetre, amikor minden más csõdöt mond.

A waggler fajtái

A waggleroknak két alapvető típusa van: az egyenes, és a külön testtel rendelkező, mind kettő készülhet bettétel vagy anélkül. A szára általában tollból, nádból, sültüskébõl vagy mûanyagból, teste balza fából vagy parafából, betétje pedig vékonyabb tollból vagy műanyagból készül, némelyik waggler pedig teljes egészében balzafából van. A wagglerok különféle méretekben készülnek a legkönnyebbektől (2 BB) a legnehezebbekig (3 SSG)

Tipp: Miután bedobtál a megfelelõ helyre meritsd a bot végét a vizbe és tekerd meg az orsót, hogy a zsinor a széltől védve a víz alatt maradjon

Miért éppen wagglerral?

 

Csaknem mindig az a cél, hogy a csalit minél közelebb dobjuk a halhoz . Ha messze vannak, akkor nehézséget okozhat, hogy megfelelő távolságra dobjuk,vagy ha erős a szél, akkor nehézséget okozhat hogy a csalit az etetésen tartsuk, akkor jön a waggler, ami ilyenkor hatásos megoldást kínál ezekre a problémákra.
Először is az aljánál nagy súllyal ellátott úszó szinte nyílként repül a a cél felé. Ezért lehetőség nyílik a pontos dobás nagy távolságra is.

Milyen wagglerral?

A waggler kiválasztásánál néhány dolgot figyelembe kell venni: A halak tartózkodási helye - ha a helyed a közelben van, akkor a könnyebb úszók jöhetnek számításba (2, 3 vagy 4 BB ). Ha távolabb sejtjük a halakat, akkor a nehezebb úszók jöhetnek számításba 2 AAA-tól.

Szerelék azonnali kapásokhoz. Ezzel a szerelékkel minden mélységet meghorgászhatunk.

Szerelék azonnali kapásokhoz. Kisebb tavakon vagy csatornákon. Ez a kedvencem.

Szerelék fenék közeli horgászathoz nagyobb tavakon vagy folyókon. Ez a szerelés előnye, hogy nem gubancolódik.

Ez egy rosszul összeállitott szerelés: az ólmok túl közel vannak egymáshoz, ezért dobáskor gubancolódik a szerelés.

A második tényező a szél és az áramlás, amire a nagyobb testű és hosszabb wagglerek adnak megoldást.

A viz mélység. Sekély vízben a hosszú úszó túl mélyre merülhet, ezért elriaszthatja a halakat. Ilyenkor a speciális testű úszók kínálhatnak megoldást.

A halak félénksége, ha a halak óvatosan kapnak akkor használható antenna betét is, mely a gyors kapások észlelésére nagyon alkalmas.

A WAGLER SZERELÉSE

A waggler hagyományos szerelése (az alsó karikán keresztül) megnehezíti az úszó cseréjét. Jobb ha gyorsan cserélhetö adaptereket , forgó kapcsokat használsz, vagy kisebb waggleroknál szilikon csövecskét Az úszó adapterei lehetővé teszik, hogy az úszó szabadon ringatózzék a vizen. Az az előnyük is meg van, hogy bevágáskor a nehéz waggler nem merül el a vízben, így folyamatosan biztosítja a horgász kapcsolatát a hallal. Az adapter használata nagyon egyszerű elég feltenni a a zsinórra és összekötni a wagglerral.

Horgászbot orsó zsinór.

A waggler előnyeit igazán akkor lehet kihasználni ha megfelelően összeállitott szerelékkel horgászunk. A horgászbotnak elég erősnek kell lennie ahhoz, hogy távoli dobáskor kiemelje a zsinórt, és elég rugalmasnak, hogy bevágáskor a damil ne szakadjon el.. A bot mérete általában víz mélységtől függően 3,6-4,5 méteres legyen.

Orsó a klasszikus perem futó orsó a legmegfelelőbb, mert ezzel lehet a megfelelő távolságra eljuttatni a csalit.

Zsinór fajtáját aszerint kell ki választani, hogy milyen halat akarsz fogni és milyen úszót használsz. Személyes tapasztalatom szerint amelyik damil az egyik vízben megfelel az lehet, hogy egy másik vizen már nem felel meg. Általában süllyedő zsinórt kell használni. Vannak olyan damilok, amik maguktól süllyednek (de a mosogatószeres víz is segíthet). A damil szakító szilárdsága általában 0,7kg-tól 1,5kg-ig javasolt, az, az felettiek szerintem már nem alkalmasak a waggleres horgászathoz.

A dobás: ha wagglerel horgászol akkor dobáskor egy apró trükköt kell alkalmazni, abban a pillanatban kell kiegyenesítened a zsinórt, amikor az úszó ott repül az etetett helyed felett. A legegyszerűbb ha a mutatóujjaddal lassítod és fogod vissza a lepergő damilt. Ezzel a technikával tudod csökkenteni a becsapódás erejét is. A horog így hamarabb ér a vízbe mint az úszó ez által elkerülhető a felesleges gubancolódás.

Az úszó színe. Nagyon nagy szerepe van az úszó színének az eredményes horgászathoz. Ha rosszul választod ki a színt nem üt el a háttértől, akkor nem látható az óvatos kapás. A narancssárga igen jól látható nyúgtalan háborgó vízen. A fekete sima, napfénytõl tükröződő vízen, a fehér a fák sötétjében megbúvó helyeken. De az a lényeg, hogy mindig az adott víznek megfelelő szinű úszót használjuk, mert csak így vehetők észre az igen finom kapások.

sok sikert a waggleres horgászathoz

fel

Menü
Halaink
Egyéb
Fórum
Blog
Eladó
Kenyérsütés